Cem Akkılıç Cemology Onuncu köy Manşetler

Cem Akkılıç Cemology Onuncu köy Manşetler
Gericilere hoşgörü göstermek yüce bir terbiye göstergesi değil, bir milletin mutluluğuna, şerefine ve namusuna göz dikenlere hoşgörüdür ki, hiçbir zaman, hiçbir kişi buna izin veremez!’ Mustafa Kemal Atatürk

15 Şubat 2009 Pazar

2009 Blog Ödülleri

2009 BLOG ÖDÜLLERİ ADI ALTINDA YAPILACAK OLAN YARIŞMAYI (yarışma denilirse tabi) ANLAYABİLMEMİZ İÇİN 2008 DE DÖNEN ''DOLAPLARA''(!) BAKALIM.


ASLA KAZANAMAYACAĞINIZ ve NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR YARIŞMAYA KATILARAK, BİRİLERİNİN SİZİ SÖMÜRMESİNE İZİN VERMEYİN. GEÇEN YIL YAPILAN YARIŞMADA KİM NE KADAR OY ALDIĞINI BİLE ÖĞRENEMEMİŞTİ.
Kendi yandaşlarını seçip, küfürbaz blogculara derece vermişlerdi.

Detaylara geçmeden önce ilk olarak, sözde organizatör Eray Endeş'in düzenleyip, kendi arkadaşlarını birinci seçtiği 2008 Blog Ödülleri hakkındaki yorumlara bir göz atalım.

Cemology Onuncu köy'de yayınladığım yazı, bildigim.com sitesinde yayınlanmıştı!
BLOG ÖDÜLLERİ ALDATMACASI (Yazıyı okumak için üzerini tıklayın)

Ciddi ve çok takip edilen bir wordpress blogcusu, yazılarım ve yorumlarım için; ''son zamanlarda duygularıma bu derece tercüman olan başka bir yorum daha okumadım'' demiş ve kanıtlı, belgeli yazılarıma destek olmuştu. TIKLAYIN.


GERÇEKTEN TAM BİR KOMEDİ

EN AZ 30 BİN KAZAN AMA DEMO VİSTA KAKALA!

Yarışmanın ruhuna aykırıdır. İlk önce verilecek hediye açıklanır. Ama bunlar öyle yapmadılar. İnsanların ''heyecanını'' para kazanmak için kullanarak, yarışma bittikten çok sonra ÖDÜLÜ açıkladılar. Arka planda yapılan ''MUHASEBE'' hesapları, ödül yerine ''ZIMBIRTI'' verilmesine neden olmuştu.

Daha sonra Microsoft Amerika’ya mail yollayıp sponsorluk durumunu sorduğumuzda haberlerinin olmadığını öğrenmiştik. Yarışmayı düzenleyenler kazananlara motorsiklet verileceğini söylemişlerdi. Bütün bunları TRT bilişim rüzğarı programında söylemişlerdi. (you tube’da halen o görüntüler olmalı). Sonra baktılar ki motorsiklet işi pahalıya patlayacak, en iyisi DEMO VİSTA kakalayalım dediler.
Ve ödülü, yarışma bittikten günler sonra açıkladılar.

BİNLERCE EURO KAZANIP DERECE ALAN BİR KAÇ BLOGCUYA DEMO VİSTA KAKALAMIŞLARDI!

Bakın 2008 blog ödüllerini nasıl açıklamışlardı.

TIKLAYIN


2008 BLOG ÖDÜLLERİ

Nisan 2008 Cem Akkılıç


DİKKAT : ALEXA RANKINIZ 200.000 DEN AŞAĞI DEĞİLSE, BU YARIŞMAYA KATILMAYINIZ. GEÇEN YIL ZATEN KENDİ ARKADAŞLARINA DERECE VERMİŞLERDİ. Amaç katılımı artırıp, sponsorlara şirin gözükmek çünkü.

2008'e katılmadığım halde benim blogumu başka bir sitenin kapağında göstermişlerdi.

İşte kanıt;
http://img58.imageshack.us/img58/9952/blogsuk0.jpg

2008 DE, KATILANLARIN NE KADAR ''OY'' ALDIĞI BİLE AÇIKLANMAMIŞTI. KAZANACAK BLOGLARI ÖNCEDEN BELİRLEMİŞLER, SPONSORLARDAN ALMIŞ OLDUKLARI BİNLERCE EUROYU AFİYETLE GÖTÜRMÜŞLERDİ. YARIŞMAYA KATILAN BLOGCULARDA ''NE KADAR OY ALDIK'' DİYE SORUP MAİL ATTIKLARINDA, ZAHMET EDİP BİR CEVAP BİLE YAZMAMIŞLARDI. ÇÜNKÜ ÇOK YORULMUŞLARDI!...TEHTİT EDİLDİM
Wolkanca blogun sahibi, Türk blog yazarları sitesinde ödüller hakkında yazdığım yazının altına hiç hoş olmayan tarzda, adeta tehtit eder gibi ‘’SENİ ÖPERİM’’ dedikten sonra, birtakım yerlerden almış olduğu talimatlarla ilgili sitede yazımın silinmesini sağladı. Sadece bununla kalmayarak bir yıldır emek vermiş olduğum siteden tüm yazılarımın kaldırılmasını ve üyeliğimin iptalini de gerçekleştirdi. (İnterneti Türkiye’ye getirdiğini iddia eden Seo profesörün belli ki kolları her yere uzanıyormuş)
Bundan yaklaşık 3 ay önce TBY’de, bir ‘’Atatürk’’ konulu yazıma ağıza alınmayacak küfürler eden bir üye ise yaklaşık bir hafta boyunca siteden kovulmamış, yazdığı onca hakaret ve küfür aynen durmuştu. Şimdi blog ödülleri adı altında yapılan kepazeliği ortaya çıkarttığım için apar topar üyeliğimi sildiren Mr. Wolkan, o zamanlar ortalarda bile yoktu. Dün ‘’Buralar çok boş kalmış, kovulacaksın Cem’’ diyen Wolkan efendi, Atatürk’e küfürler edilirken hiçbir şeyi umursamamıştı. O dönem değerli yazılarıyla tanıdığımız Uğur Görgülü bey, bana yapılan hakaretlere tepki olarak siteyi protesto etmiş ve ayrılmıştı.
''Millet aç ve ekmek derdinde, kimileri hokkabazlık peşinde'' diye yazdığımda Volkan Yılmaz benimle dalga geçmişti.
Blogunda ''mina koyayim'' kelimesinden geçilmiyor.
http://img24.imageshack.us/img24/7693/33280539ti8.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/8194/67646197ph4.jpg

Konuyu Türk Blog Yzarları sitesinde gündeme getirdiğim için bana hakaretler edip, üyeliğimi sildiren Volkan Yılmaz'ın mesajı;

http://img58.imageshack.us/img58/3334/67380382hh3.jpgKÜFÜRBAZLARI BU YAZIMDA TARİF ETMİŞTİM.


İşte sözde organizatör Eray Endeş'e yakınlığıyla bilinen Wolkanca blogun birinci yapılacağı çok önceden tahmin edilmiş ve bu tahminler doğru çıkmıştı.

Şimdi yine sözde blog yarışması hakkında yapılan bir kaç yoruma bakalım.

http://img15.imageshack.us/img15/57/67029706dr3.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/7253/84325901is9.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/5378/29639307tg0.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/1176/21633186mz6.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1176/50121626fw1.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1101/87626972qo0.jpg

http://img58.imageshack.us/img58/1834/55729695qp5.jpg


MICROSOFT AMERİKA'NIN YARIŞMADAN HABERİ BİLE YOKTU.
YARIŞMADAN AYLAR ÖNCE TRT'DE BİLİŞİM PROGRAMINDA ISRARLA ÖDÜLÜ SORAN SPİKERE, TÜRKİYE MİCROSOFTUN PATRONU ''KEM KÜM'' ETMİŞ VE ''ÖDÜL OLARAK MOTORSİKLET VERECEĞİZ'' DEMİŞTİ. YAKLAŞIK OLARAK 30.000 EURO PARA TOPLAMIŞLAR VE ÖDÜLÜ BİR TÜRLÜ AÇIKLAMAMIŞLARDI.
SONUNDA KENDİ SEÇTİKLERİ BLOGCULARI KAHRAMAN GİBİ İLAN EDİP, DİĞER BLOGCULARA NE KADAR OY ALDIKLARINI BİLE AÇIKLAMAMIŞLARDI. ZATEN NOTER BİLE YOKTU SÖZDE ORGANİZASYONDA.

http://img24.imageshack.us/img24/4835/wwwwwwwtq6.jpg

BLOG ÖDÜLLERİ ALDATMACASIKAPİTALİZM BU DEFA İFLAS ETTİ

Yarışmaya katılın tarzında bir reklam maili geldi. Üşenmedim aradım ve verilecek ödülü sordum. Karşıma çıkan ilgili bayan önce verilecek ödülün internette açıklandığını söyledi. Yarım saat sonra araştırma yapmışım gibi tekrar aradım ( çünkü daha önce araştırmıştım, ödül mödül yoktu) bu defa işin üzerine düştüğümü anlayınca kem küm etmeye başladı. Ödül olarak plaket verileceğini söyledi. Ayrıca sponsorlar isterlerse yani gönüllerinden koparsa ödül verebileceklerini söyledi. Madem plaket vereceksiniz neden açıklamıyorsunuz dedim. Kadın iyice köşeye sıkıştı. Ödüllere biz karışmıyoruz falan dedi. Oysa İkinci aramamda ''sponsorlar isterlerse ödül verecekler'' dedi. Bu nasıl iş anlamadım. En sonunda ''siz neden bu kadar ödülü merak ediyorsunuz'' diye sordu bana. Bende vatandaş olarak bir yarışmanın, kaldı ki yarışmanın ismi ''ÖDÜL'', hediyesini merak ettiğimi belirttim.

Ben İnternet ortamında böyle bir rezalete daha önce tanık olmadım. İşin en kötü tarafı bazı çok okunan blogların insanları uyaracağı yerde bu şaçma sapan organizasyonu destekleyip, reklamını yapıyor olmaları.

Bu senede ortalama 30 bin euro para kaldırıp, ödül yerine zımpırtı verecekler. Hiç değilse yarışmanın ismini değiştirseler.
BLOG ÖDÜLLERİ 2009 ama ortada ödül yerine tencere bile yok. Olacak şey değil gerçekten. Bir Allahın kulu çıkıp, '' yahu ödül nedir'' diye sormaz mı?

Marjinal Haber Merkezi diye uyduruk bir firma var. Şimdilik sponsor olduklarını söylüyorlar.

Olmayan ödülleri merak eden vatandaş olursa arayabilir.
0212-219 29 71


Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Designed by Cem Akkılıç